Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Kablosuz veri toplama cihazı TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 22/06/2015
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2005/01907
Buluş Başlığı Kablosuz veri toplama cihazı
Başvuru Sahibi ACD BİLGİ İŞLEM BİLGİSAYAR YAZILIM HİZMETLERİ SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
Buluş Sahibi İRFAN ERŞAHİN;ALİ KAFALI
IPC Sınıfı H04B 7/26
Buluş Özeti

Bu buluş, üretim ve hizmet sektöründe bulunan bütün işletmelerde kullanılabilen merkez birimi ve veri toplama birimi olmak üzere iki parçadan oluşan kablosuz veri toplama cihazına ilişkindir. Bilgisayarlar ve ağ bağlantıları günlük hayatta sıklıkla kullanılmakta ve kullanım kolaylığı sağlaması amacı kablosuz veri toplama cihazı üretilmektedir. Bu cihazın çalışma özellikleri şu şekildedir; Merkez birimi ile haberleşme denetimi ve bilgisayara veri aktarımı , uç yüz farklı cihaz kimliği tanımlayabilme, üç ayrı ardışık menü, nümerik tuş takımı , kitlenmelere karşı RST tuşu. ( Çalışmayı engellemez, kaldığı menüden devam etme özelliğine sahip) olması, bilgisayardan istenilen aboneye uyarı gönderebılme, bilgisayarda tüm bilgileri görebilme, her giriş yapıldığında merkezden takip ve kayıt olanağı, menüleri merkeze bağlı bilgisayar ile değiştirebilme özelliğidir.