Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Kara taşıtı arka süspansiyonunun havalı süspansiyon ile ikamesi tertibatı TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 22/06/2015
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2005/01951
Buluş Başlığı Kara taşıtı arka süspansiyonunun havalı süspansiyon ile ikamesi tertibatı
Başvuru Sahibi AKTAŞ HAVA SÜSPANSİYON SİSTEMLERİ SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi TURHAN YAMAÇ
IPC Sınıfı B60G 1/00
Buluş Özeti

Buluş, yaprak yay içermeyen, şasesinde (2) veya dingilinde (3) herhangi bir kesme veya kaynak işleme gerektirmeksizin entegre edilebilen hafif ticari araçlar için bir havalı süspansiyon tertibatı olup, özelliği; yaprak yayların yerini alan en az bir körük taşıyıcısı (4), bahsedilen körük taşıyıcısı (4) üzerine konumlandırılmış en az bir havalı süspansiyon körüğü (5), bahsedilen körük taşıyıcısının (4) yükünün azaltılması için konumlandırılmış yanal kuvvet kolları (9), bahsedilen havalı süspansiyon körüğü (5) içerisindeki basınçlı havanın ayarlanması için en az bir seviye kontrol valfı (6) ve bahsedilen basınçlı havanın temini ipin en az bir hava tedarik ünitesi (11) ile ilgilidir.