Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Hafif ticari araçlar için ilave havalı süspansiyon tertibatı. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 22/06/2015
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2005/01952
Buluş Başlığı Hafif ticari araçlar için ilave havalı süspansiyon tertibatı.
Başvuru Sahibi AKTAŞ HAVA SÜSPANSİYON SİSTEMLERİ SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi TURHAN YAMAÇ;HASAN KASIM
IPC Sınıfı B60G 1/00
Buluş Özeti

Buluş, araç arka dingil (aks) (3) üzerinde konumlandırılan yaprak yaylar (1), araç şasisi (2), bahsedilen yaprak yayın (1) dingile (3) sabitlenmesi için U civatalar (4) içeren süspansiyon tertibatı ile ilgili olup, özelliği; bahsedilen yaprak yay (1) veya direk dingil (3) üzerinde konumlandırılan en az bir havalı süspansiyon körüğü (5), bahsedilen havalı süspansiyon körüğü (5) içerisine basınçlı havanın arttırılması için en az bir seviye kontrol valfı (6), hava süspansiyon körüğünün (5) çalışması için gerekli olan basınçlı havanın verilmesi için en az bir hava tedarik ünitesi (7) ile ilgilidir.