Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Karşılama kanadında radüs ve temas hattı olan cam izolasyon fitili. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 22/06/2015
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2005/02057
Buluş Başlığı Karşılama kanadında radüs ve temas hattı olan cam izolasyon fitili.
Başvuru Sahibi PLATEKS PLASTİK KALIP MAKİNA İNŞAAT KONFEKSİYON OTOMOTİV VE PETROL ÜRÜNLERİ SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
Buluş Sahibi BÜLENT ÇAĞLAR
IPC Sınıfı E06B 3/00;E06B 7/00
Buluş Özeti

Bu buluş, yan yana iki cam bloku arasında izolasyon sağlamak için cam izolasyon fitilinin karşılama kanadında karşılama radüsü ve yan yüzey temas hattı bulunması ile ilgilidir.Karşılama kanadında (1) içe kıvrım (10), yan yüzey temas hattı (4) ve karşılama radüsü (5) bulunur.Camın dik yüzeyi (6) dik yüzey temas hattına (3) oturur.Cam yan yüzeyi (7) yan yüzey temas hattına (4) temas eder.Karşılama radüsü (5) ile cam yan yüzeyi (7) arasında açı (8) oluşur.İçe kıvrım (10) ile yan yüzey (7) arasında temas boşluğu (9) bulunur.