Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Islak, kuru her tür malzemeyi emen vakumla temizleme sistemi. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 22/06/2015
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2005/02058
Buluş Başlığı Islak, kuru her tür malzemeyi emen vakumla temizleme sistemi.
Başvuru Sahibi YÜNEL ELEKTROMEKANİK SİSTEM VE TESİSLER SANAYİ LTD. ŞTİ.
Buluş Sahibi MUSTAFA KEMAL YÜNEL
IPC Sınıfı A47L 5/00
Buluş Özeti

İşbu faydalı model, katı ve ıslak malzemeleri özel emici pompası ile uzak bir noktadan emerek, kendi siklonlu bunkeri ve torbalı kasetli filtre sisteminden oluşan ön toplama kısmında biriktirir. Sistem çekilebilir veya kamyon şasesi üzerine monteli olarak uygulanabilme özelliği ile Fabrika içinde ve dışında hareket edebilecek yapıda veya sabit yapıda olabilir. Toplanan tüm malzeme hidrolik sistemle açılan bunker kapağından boşaltılır. Islak ve Kuru malzemenin emiliş miktarı ve mesafesi özel emici pompanın gücü ile doğru orantılı olarak değişir. Kapalı sistem çalıştığından tozuma ve hava kirliliği yapmaz. Sistem elektromekanik, elektronik ve pönomatik kontrol üniteleri ile tek kişi tarafından çalıştırılabilecek yapıda olmaktadır.