Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Kanca kilitleme kolu ve ince karşılıkla takviye edilmiş kancalı kilit sistemi. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 22/06/2015
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2005/02168
Buluş Başlığı Kanca kilitleme kolu ve ince karşılıkla takviye edilmiş kancalı kilit sistemi.
Başvuru Sahibi HOKK KİLİT SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi NUH MEHMET KÜÇÜKKATIRCI
IPC Sınıfı E05B 15/00
Buluş Özeti

Buluş, kanca kilitleme kolu ve ince karşılıkla takviye edilmiş kancalı kilit sistemiyle ilgilidir. Buluş konusu geliştirilmiş kancalı kilit sistemi esas itibariyle, bir kilit mekanizması ile bu mekanizmayla bir bütün teşkil ederek birlikte çalışan bir veya birden fazla kanca (9), bu kanca veya kancaları (9) mekanizmaya bağlayan kanca hareket mafsalı veya mafsalları (10), keza kanca veya kancaların (9) hareketlerini düzenlemeye yarayan kanca kilitleme kolu (11), gövde (1) dışında da hem montajı kolaylaştıran hem de mandal veya mandallarla (8) kanca veya kancaların (9) kapı kasasına iyi bir şekilde yuvalanmalarına imkân sağlayan bir ince karşılıktan (13) teşekkül etmektedir.