Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Kolayca sökülüp takılabilen boru birleştirme aparatı. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 22/06/2015
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2005/02306
Buluş Başlığı Kolayca sökülüp takılabilen boru birleştirme aparatı.
Başvuru Sahibi DİZAYN TEKNİK PLASTİK BORU ELEMAN.SAN.VE TİC.A.Ş.
Buluş Sahibi ZAFER GEMİCİ;SAİM KENDİİŞLER;TAMER BİRTANE
IPC Sınıfı F16L 23/00
Buluş Özeti

Buluş, ayrı bir parça olarak üretilip boru ucuna takılabilen veya boru ucuna sıcak şekillendirme ile biçim vererek oluşturulan muflu kısımlar (2) ve bahsedilen muflu kısımlar (2) ile irtibatlanarak eksenel yöndeki kuvvetleri karşılayabilen dış kabuklar (3), radyal yönde oluşacak kuvvetlerden dolayı meydana gelen basınca ve burkulmalara karşı mukavemet gösteren ve bahsedilen muflu kısımlara (2) yataklık eden bir basınç destek borusu (4) ve birleştirilmek istenen borular arasındaki sızdırmazlığı sağlamak üzere, boruların uç kısımları arasına ve bahsedilen basınç destek borusu (4) içine yerleştirilen bir sızdırmazlık elemanı (5) içeren boru birleştirme aparatıdır (1).