Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Manyetik kuvvetli cam silme tertibatlarında yenilik TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 22/06/2015
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2005/02424
Buluş Başlığı Manyetik kuvvetli cam silme tertibatlarında yenilik
Başvuru Sahibi KAZIM ERGİN
Buluş Sahibi KAZIM ERGİN
IPC Sınıfı A47L 1/00
Buluş Özeti

Buluş, iki kısımdan simetrik bir yapıda tertibat parçalarına (1,2), tertibat parçalarının (1,2) her ikisinde de bulunan gövdeleri (9) içeren ve ev, işyeri vb. alanlarda bulunan pencerelerin camlarını çift tarafından silmek için kullanılan manyetik kuvvetli bir tertibat olup, özellikle tertibat parçalarının (1,2) gövdelerinin (9) cam ile temas bölgesinde sürtünmeyi azaltmak için, gövdeler (9) üzerinde oluşturulmuş en az bir rulman yuvası (5) ve rulman yuvası veya yuvalarına (5) yerleştirilen rulmanlar (6) ve gövdelerinin (9) cam ile temas eden yüzeyinde konumlandırılmış ve istenilen şekil ve ebatlarda olabilen sürtünmeyi azaltıcı yüzeyi nokta kabarcıklı silikon tabakalar (7) ile ilgilidir.