Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Akaryakıt filtresi TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/08/2015
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2005/02475
Buluş Başlığı Akaryakıt filtresi
Başvuru Sahibi TORA PETROL ÜRÜNLERİ MÜHENDİSLİĞİ ELEKTRİK VE ELEKTRONİK SANAYİ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi FATİH AKIN
IPC Sınıfı F04B 39/16
Buluş Özeti

Bu buluş, sıvı yakıt veren sistemlerin çıkış hatlarına takılan filtre gövdeleri ile ilgilidir, özellikle akaryakıt istasyonlarında bulunan akaryakıt pompa çıkışlarındaki hortumlara monte edilecek ve araçlara akaryakıt dolumu sırasında, akaryakıt içindeki istenmeyen katı maddeleri süzecek filtre gövdeleri ile ilgilidir. Tüm ekipmanlan bir arada tutan ve filtre kartuşuna (5) yuva vazifesi gören filtre gövdesinin (2) orta bölümünde, silindir şeklinde bir cam (4) yerleştirilmiştir. Bu cam ile, gövdenin tamamen kontrol edilebilir olması sağlanmaktadır. Böylece, filtre kartuşu (5) takılmadan gövdenin kapatılması önlendiği gibi, süzülen maddelerin dışarıdan görülmesi sağlanarak düzenli hortum bakımı ve kartuş (5) değişimi yapılması için kontrol mekanizması oluşturulmaktadır.