Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Çelik kapılarda kullanılan gizli sürgü mekanizmasında yenilik TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/08/2015
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2005/02515
Buluş Başlığı Çelik kapılarda kullanılan gizli sürgü mekanizmasında yenilik
Başvuru Sahibi ASTAŞ ÇELİK KAPI SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
Buluş Sahibi YALÇIN PEKGÜZEL
IPC Sınıfı E05B 15/00
Buluş Özeti

Buluş, evlerin, villaların, konakların, iş yerlerinin vb. yerlerin girişlerine monte edilen kapılara ait, bir kilit kelepçesi (5), bahsedilen kilit kelepçesi (5) ölçülerinde kilit kelepçesinin (5) sadece kasaya (10) takılacağı kısımda çökertme tekniğiyle oluşturulmuş en az bir kasa kilit kelepçe yuvası (7) ve bahsedilen kasa kilit kelepçe yuvasını (7) oluşturmak için kullanılan bir dişi kalıp (2), bir erkek kalıp (1) ve bahsedilen erkek kalıbın (1) istenen şekilde kaymadan bahsedilen kapı kasası sacına (4) şekil vermesini sağlayan en az bir baskı parçası (3) içeren kalıp tertibatı ile ilgilidir.