Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Cepli ürün teşhir standı TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/08/2015
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2005/02603
Buluş Başlığı Cepli ürün teşhir standı
Başvuru Sahibi ÖZGE PLASTİK AMBALAJ SANAYİ ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi ŞABAN YAVUZ
IPC Sınıfı A47F 1/00
Buluş Özeti

Bu buluş, özellikle şeker, şekerleme, sakız, çikolata gibi gıdalar ile her türlü küçük hacimli değişik biçim ve boyutlardaki ürünlerin sergilenmesi ve pazarlanması için geliştirilmiş cepli ürün standları ile ilgilidir. Bu buluşla geliştirilen cepli ürün teşhir standı (l, 8 ve 9), ana elemanlar olarak, ürün yerleştirme cepleri (2), ürün etiket yerleştirme yeri (3), stand asma yeri (4), arka yüzey (5), cep genişleme kıvrımları (6) ve cep ayırma kısmından (7) oluşması ile karakterize edilmektedir. Cepler her sırada bir adet olabileceği gibi yan yana iki veya daha fazla da olabilir. Her sıradaki ceplerin yan yana olması durumunda cepler cep ayırma kısmı ile ayrılır veya birbirinden bağımsızdır.