Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Ters "L" tipi karkas ve kabin bağlantısı TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/08/2015
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2005/02662
Buluş Başlığı Ters "L" tipi karkas ve kabin bağlantısı
Başvuru Sahibi AMETAL ASANSÖR SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi İSMAİL YILDIRIM
IPC Sınıfı B66B 5/00
Buluş Özeti

Bu buluş, engelli asansörlerinde, taşıyıcı öğe olarak kullanılan ters "L" tipi karkaslarla (3) ilgilidir. Bu tip asansörlerde (Resim 5) ters "L" tipi karkasın (3) asansör kabinine (1) monte edilmesiyle gerçekleştirilen buluş konusu yenilik ile kabin altında ihtiyaç duyulan ekstra kabin kuyu dibi boşluğuna kesin çözüm getirilmektedir. Buluş konusu yeniliğin uygulandığı asansör kabinlerinde (1), ters "L" tipi karkasın (3) kısa kenarı (5), kabin alt duvarına monte edilen düz "L" tipi karkasın aksine kabin üst duvarına; uzun kenarı ise kabin yan veya arka duvarına, gelecek şekilde bulunmaktadır. Ters "L" tipi karkasın (3), asansör kabininde (1) bu şekilde bulunmasıyla kabin tabanı minimum kalınlıkta tutulabilmekte ve ekstra kabin kuyu dibi boşluğu gerekmemektedir.