Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Süt sağım güğümü. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/08/2015
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2005/02690
Buluş Başlığı Süt sağım güğümü.
Başvuru Sahibi KURTSAN TARIM ENDÜSTRİ MAKİNELERİ SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
Buluş Sahibi MEHMET KURT
IPC Sınıfı A01J 5/00
Buluş Özeti

Bu buluş, büyük ve küçük baş hayvanlardan sağım yapılan sütün, sağım sırasında depolanması ve sağım sonrası taşınması amacıyla kullanılan kaplarla ilgili olup; sağılan hayvana bağlı memeliklerden bir süt sağım makinesi tesisatıyla alınan süt, güğümün üzerine yerleştirilen kapağın (6) üst kısmındaki hortum giriş ağızlarına (7) bağlanan memeliklerden gelen hortumlar ile sütün güğüm içine el değmeden ve hava ile temas etmeden ulaşarak depolanması ve uzun süre bakteri oluşmasını engelleyen paslanmaz çelikten mamul yapısı ile korunarak nakledilmesine olanak sağlamaktadır. Sistem; iki parça olup, üst sac (1), alt sac (2), alt destek (3), alt tutamak (4), üst tutamak (5), kapak (6) ve hortum giriş ağızları (7) bölümlerinden oluşur.