Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Menteşesiz katlanabilir kasa TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/08/2015
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2005/02886
Buluş Başlığı Menteşesiz katlanabilir kasa
Başvuru Sahibi ODESA GELİŞTİRİLMİŞ POLİMER YATIRIMLARI VE DIŞ TİCARET A.Ş.
Buluş Sahibi DEMİR SABANCI
IPC Sınıfı A01F 25/14
Buluş Özeti

Bu buluş, özellikle sebze, meyve gibi gıdaların ve/veya değişik tür maddelerin nakliyesi, depolanması ve/veya saklanması gibi durumlar için geliştirilmiş, taban ve dört kenarı yekpare üretilmiş olan ve ayrıca el tutma yerlerinde (taşıma noktalarında) parmak aralığı olmayan menteşesiz katlanabilir kasalar ile ilgilidir. Bu buluşla geliştirilen menteşesiz katlanabilir kasa (1) ana elemanlar olarak, taban (7), tabanla (7) yekpare olan katlanabilir kısa ve uzun yan kenarlar (2 ve 3), yan kenarlar üzerindeki erkek ve dişi kilitleme elemanları (14 ve 15) ve tercihen kısa kenarların (2) üst orta kısmında yer alan kilitlenmeyi sağlayan el tutma yerlerine (4) sahip olması ile karakterize edilmektedir.