Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Katlanabilir kasalar için menteşe sistemi TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/08/2015
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2005/02889
Buluş Başlığı Katlanabilir kasalar için menteşe sistemi
Başvuru Sahibi ODESA GELİŞTİRİLMİŞ POLİMER YATIRIMLARI VE DIŞ TİCARET A.Ş.
Buluş Sahibi DEMİR SABANCI
IPC Sınıfı B42D 3/06
Buluş Özeti

Bu buluş, özellikle sebze, meyve gibi gıdaların ve/veya değişik tür maddelerin nakliyesi, depolanması ve/veya saklanması gibi durumlarda kullanılan katlanabilir kasalar için geliştirilmiş menteşe sistemi ile ilgilidir. Bu buluşla geliştirilen katlanabilir kasalar için menteşe sistemi; kasa tabanının (1) kenarlarında yer alan ve pim giriş kısmı (15) çapına göre daha dar olan erkek kısım pimi yerleşme boşluğu (5), merkezleme girintileri (6) ve yönlendirme çıkıntılarına haiz (7) dişi kısım (3), kasa yan kenarlarında (2) yer alan ve yüzeyi yuvarlatılmış (13) ve düz (14) olan pim (8), merkezleme çıkıntıları (9) ve yönlendirme yüzeyine (10) haiz erkek kısımdan (4) oluşması ile karakterize edilmektedir.