Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Torakal ve lomber bölge omurlarındaki rahatsızlıklarda kullanılabilen vida yapılanması. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/08/2015
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2005/03166
Buluş Başlığı Torakal ve lomber bölge omurlarındaki rahatsızlıklarda kullanılabilen vida yapılanması.
Başvuru Sahibi ALİ FAHİR ÖZER
Buluş Sahibi ALİ FAHİR ÖZER
IPC Sınıfı A61B 17/00
Buluş Özeti

Torakal ve lomber bölge omurlarındaki rahatsızlıkların stabilizasyonunda uygulanan non-füzyon teknik sistemin ana parçası olan, bir gövde (1), bahsedilen gövde (1) iç kısmında konumlandırılan bir vida (2), bahsedilen vidanın (2) sadece aksiyel yönde hareketini sağlayarak rotasyona izin vermeyen veya isteğe bağlı olarak kontrollü rotasyona izin verebilecek şekilde yapılandırılan bir başlık (3), vida yapılanmasının omurga üzerinde stabilizasyonunu sağlayan bir sabitleme elemanı (4) ve bahsedilen sabitleme elemanını (4) sıkıştırarak kilitlenmesini sağlayan sıkıştırma elemanlarından (5) oluşan vida yapılanması ile ilgilidir.