Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Değişken kesitli difüzör çıkış ağzı. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/09/2015
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2005/03404
Buluş Başlığı Değişken kesitli difüzör çıkış ağzı.
Başvuru Sahibi DİZAYN TEKNİK PLASTİK BORU ELEMAN.SAN.VE TİC.A.Ş.
Buluş Sahibi KEMAL GÜRBÜZ ORUN
IPC Sınıfı C02F 3/20
Buluş Özeti

Buluş, şehir kanalizasyon şebekelerinden gelen ve bir arıtma tesisinde toplanarak denizin belirlenen bir noktasına deşarj edilen atık suların uygun seyrelme oranında ve homojen olarak yayılmasını sağlamak için deniz dibi tabanından belirli bir yükseklikte konumlandırılan difüzör borusu (1), difüzör borusundan (1) akışkan çıkışı almak için difüzör borusu (1) üzerine oluşturulmuş, başlangıç kısmı çan ağız formasyonuna sahip, uç kısmına bir flanş adaptörü eklenen bir branşman elemanı (2), branşman elemanına (2) cıvatalar vasıtası ile monte edilen, başlangıç kısmı dairesel kesit, uç kısmı dikdörtgen kesit formasyonuna sahip en az bir geçiş borusu (3) içeren değişken kesitli difüzör çıkış ağzıdır.