Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Silindirik şerit makinesi için çıkış hızı ayarlama aracı TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/09/2015
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2005/03427
Buluş Başlığı Silindirik şerit makinesi için çıkış hızı ayarlama aracı
Başvuru Sahibi GU, FEILONG
Buluş Sahibi GU, FEILONG
IPC Sınıfı D05B 69/14
Buluş Özeti

Buluş, silindirik şerit makinesi için bir çıkış ayarlama aracı ile ilgilidir. Ayar ünitesi tahrik kasnağı ile sarma kasnağı arasında bulunmaktadır. Ayar ünitesi üzerinde, sarma silindirinin şaftları üzerine sabit disk yerleştirilmiştir. Yaylı parça sarma silindirinin şaftını çevrelemektedir ve bitişik diske dayalıdır. Tahrik kayışı sabit disk ile bitişik diskin arasından, tahrik kasnağının ve bir avara çarkının etrafından geçmektedir. Avara çarkı döner levha üzerinde dönebilmektedir. Ayar çubuğu döner levhaya eklemlenmiş ve iplik ile vida çubuğuna bağlanmıştır. Vida çubuğu makine çerçevesinin dışına geçmektedir. Ayar çubuğu hareket ettirilebilir ve döner levha döndürülebilir, ayrıca avara çarkının sarma kasnağına ve tahrik kasnağına nispi pozisyonu vida çubuğunun döndürülmesi ile değiştirilebilir, böylece sarma kasnağının sabit ve bitişik diskleri arasındaki önceden belirlenmiş uzunluğa sahip tahrik kayışının pozisyonu, tahrik kasnağı ile sarma kasnağı arasındaki tahrik oranının değiştirilmesni sağlayacak şekilde ayarlanabilir.Böylece sarmal hızı kumaş şeridinin yoğunluğuna ve esnekliğine göre ayarlanabilir.