Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Alttan ışıklı radyo frekans (RF) dalga boylu mağaza güvenlik anteni. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/09/2015
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2005/03627
Buluş Başlığı Alttan ışıklı radyo frekans (RF) dalga boylu mağaza güvenlik anteni.
Başvuru Sahibi EÜS ELEKTRONİK ÜRETİM SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi LÜTFİ OKAN;HÜSNÜ KEMAL ŞENTÜRK;MEHMET BARIŞ
IPC Sınıfı G08B 13/00
Buluş Özeti

Buluşumuz; mağazada satılan ürünlerin çalınmaya veya izinsiz mağaza dışına çıkartılmasını durumunu engellemek için kullanılan sistemlere dair cihazlar ile ilgili olup, özelliği; güvenlik ihlali gerçekleştiğinde, alt gövdedeki (3) ekipmanlar vasıtasıyla pleksi gövde (2) üzerine açılmış ışık hattına (1), istenen renkte ışık verilmesi ile birlikte alarm/uyarı hoparlöründen (4) sesli uyarı yapılarak mağaza güvenliği ihlalinin aşikar edilmesini sağlamasıdır. Sistem; ışık hattı (1), pleksi gövde (2), alt gövde (3) ve alarm/uyarı hoparlöründen (4) oluşur.