Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Menteşeli boru birleştirme TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/09/2015
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2005/03668
Buluş Başlığı Menteşeli boru birleştirme
Başvuru Sahibi DİZAYN TEKNİK PLASTİK BORU ELEMAN.SAN.VE TİC.A.Ş.
Buluş Sahibi ZAFER GEMİCİ;SAİM KENDİŞLER;TAMER BİRTANE
IPC Sınıfı F16L 47/00
Buluş Özeti

Buluş, uzun boru hatları elde etmek için kullanılan en az iki boruyu (1) birbiri ile birleştirmek için kullanılan; bahsedilen boruları (1) birbirine sabitlemek üzere, birleştirilecek iki borudan (1) birine tercihen kaynakla sabitlenen, birleşme ucunda belirlenen ölçülere göre bir bölümü flanşlı ve bir bölümü flanşsız tırnaklı sabitleme ucuna sahip en az bir flanşlı erkek birleştirme kafası (2), birleştirilecek diğer borunun ise bahsedilen flanşlı erkek birleştirme kafasına (2) irtibatlanacak şekilde simetrik karşılık ölçülerinde, birleşme ucunda belirlenen ölçülere göre bir bölümü flanşlı ve bir bölümü flanşsız tırnaklı sabitleme ucuna sahip, en az bir flanşlı dişi birleştirme kafası (3) içeren boru birleştirme tekniğidir.