Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Yük taşıma araçları şase kilitleme tertibatında geliştirme TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/09/2015
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2005/03729
Buluş Başlığı Yük taşıma araçları şase kilitleme tertibatında geliştirme
Başvuru Sahibi ATASAN METAL SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
Buluş Sahibi MUSTAFA FATİH ÇİFTÇİ
IPC Sınıfı B60P 1/00
Buluş Özeti

Buluş, yük taşıma araçlarının şaselerinde konumlandırılan ray (9) üzerindeki yuva (10) içerisinde; yükleme-boşaltmayı yapmak üzere şasenin açılıp kapanmasını sağlayan, kilit dili (4) ile irtibatlı bağlantı sacı (3), bağlantı sacı (3) ile açılı olarak irtibatlanan manivela kolu (2) ve manivela kolu (2) üzerinde kilitleme vasıtasından (1) oluşan kilitleme tertibatları ile ilgili olup özelliği, bahsedilen kilit dili (4) içerisinde en az bir yay tutucu eleman (5) ile irtibatlı en az bir yay vasıtası (7) ve kilit vasıtası (1) üzerinde oluşturulan kanal (8) ile kilitleme vasıtasını (1) sabitleyen pim (6) arasında konumlandırılan en az bir yay vasıtası (7) içermesidir.