Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Kilit mekanizmaları için geliştirilmiş güvenlik sistemi TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/09/2015
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2005/03747
Buluş Başlığı Kilit mekanizmaları için geliştirilmiş güvenlik sistemi
Başvuru Sahibi HOKK KİLİT SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi NUH MEHMET KÜÇÜKKATIRCI
IPC Sınıfı E05B 15/00
Buluş Özeti

Buluş konutlar ve benzer yapılarda kullanılmak üzere kilit mekanizmaları için geliştirilmiş bir güvenlik sistemiyle ilgilidir.Sistem esas itibariyle, bir metal kasa (l), bu metal kasa (l) içersinde, arka tarafı çıkıntılı olarak tasarlanan ve bu çıkıntı üzerinde belirlenen bir noktadan doğrusal ötelenen ve aynı noktadan dairesel olarak hareket edebilen en az bir çift salmımlı sürgü mekanizması (2), bu sürgü mekanizması veya mekanizmalarına (2) hareketini veren ve açık konumdan kapalı konumuna geçirmeye yarayan hareket aktarım mekanizması (3), mezkûr hareket aktarım mekanizması (3) ile salmımlı sürgü mekanizması veya mekanizmalarının (2) kılavuzlama ve yataklanmasım sağlayan bir kilit kasası kapağından (4) teşekkül etmektedir.