Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Spiral ve tüp boy kesme takma makınası. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/02/2014
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2005/03981
Buluş Başlığı Spiral ve tüp boy kesme takma makınası.
Başvuru Sahibi CAVO OTOMOTİV TİCARET VE SANAYİ ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi KEMAL AMANOEL
IPC Sınıfı B29C 65/02;B29C 65/78
Buluş Özeti

Buluş, araçlarda, kilit, koltuk, debriyaj, el freni v.b. mekanizmalar arasında itme-çekme hareketini iletmek için kullanılan kumanda tellerinin içerisinde konumlandırıldığı plastik tüp ve spiralden oluşan muhafazanın üretimini gerçekleştiren makineler ile ilgili olup, üretim zamanını kısaltmak, işçilik ve üretim maliyetlerinden kazanç sağlamak üzere,-spiral girişi, -spiralin kesilmesi, -kesilen spiralin düzeltilmesi, -spiral kesim çapağının alınması, -tüp girişi, kesme ve spirale monte edilmesi, -tüpe havsa açılması, -tüp içinin yağlanması, -nihai ürünün çıkışı, işlem aşamalarını gerçekleştiren en az bir üretim istasyonu (1) içeren spiral ve tüp kesme takma makinesi ile ilgilidir.