Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Üç boyutlu kabartma form etiketi. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/10/2015
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2005/04069
Buluş Başlığı Üç boyutlu kabartma form etiketi.
Başvuru Sahibi YAŞAR SERTKAYA
Buluş Sahibi YAŞAR SERTKAYA
IPC Sınıfı G09F 3/00
Buluş Özeti

Buluş, her türlü yüzeye yapıştırılabilen, çevreye zararlı ve işleme zorluğu bulunan krom, nikel vb. metal malzemeleri içermeyen, sıcak ve soğuğa dayanıklı, esnek, yumuşak ve zamana bağlı deformasyona uğramayan, bir alt yüzey tabakası (1), bahsedilen alt yüzey tabakası (1) üst kısmına konumlandırılan ve üç boyutlu karakter veya figürlere sahip olabilen çift konpenatlı sertleşme özelliğine sahip dolgu malzemesi (3), bahsedilen dolgu malzemesinin (3) ve bahsedilen alt yüzey tabakasının (1) üst kısmını örtecek şekilde yerleştirilen film tabakası (5), bahsedilen film tabakasının (5) alt yüzeyine sürülen (-) 120 C° ve (+) 120 C°sıcaklıkları arasında yapışma özelliğine sahip yapıştırıcı malzeme (4), bahsedilen alt yüzey tabakası (1) ile bahsedilen dolgu malzemesi (3) arasına sürülen yapışkan (2) içeren üç boyutlu kabartma form etiketi ile ilgilidir.