Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Araç camlarına ait hareketli kanat açma kapama mekanizmalarında yenilik. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/10/2015
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2005/04194
Buluş Başlığı Araç camlarına ait hareketli kanat açma kapama mekanizmalarında yenilik.
Başvuru Sahibi CANEL OTOMOTİV SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi ALİ İHSAN YEŞİLOVA;RAMAZAN UÇAR
IPC Sınıfı B60J 1/00
Buluş Özeti

Buluş, bir sabit cam kanadı (2),bahsedilen sabit kanat (2) ile irtibatlı olarak raylar(6)üzerinde hareket ederek sabit cam kanadı (2) üzerindeki boşluğa (12) yerleşebilen en az bir hareketli cam kanadı (3),bahsedilen raylar(6)üzerinde oluşturulmuş ray kanalı (7), bahsedilen hareketli cam kanadı(3)ile bahsedilen rayların (6) irtibatını sağlayan kam mekanizmaları(9)vebahsedilen kam mekanizmaları (9) ile irtibatlanarak bahsedilen hareketli cam kanadının (3) istem dışı hareketini engelleyecek şekilde bahsedilen raylar (6) üzerinde oluşturulan en az bir yuva (8), en az bir kilit pimi (13) ve en az bir kilit pim yatağı (14) içeren araç camları (1) için açma kapama mekanizması ile ilgilidir.