Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Otomatik kilitlenebilir ileri güvenlik fonksiyonlu kilit mekanizması TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/12/2015
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2005/04723
Buluş Başlığı Otomatik kilitlenebilir ileri güvenlik fonksiyonlu kilit mekanizması
Başvuru Sahibi KALE KİLİT VE KALIP SANAYİ ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi ENGİN ARAT
IPC Sınıfı E05B 9/00
Buluş Özeti

Mevcut buluş bilinen kapalı bir hazne içerisinde bir sürgü grubu, bir mandal grubu, bir tetikteme grubu, söz konusu sürgü grubunu sürekli olarak kilit aynası yuvasındaki kilitli konumuna kurmaya çalışan bir itme grubu ve söz konusu itme grubunu dış kaynaklı hareket üreteçleriyle bloke halde tutmasına karşın bir çoklu bağlantı plakası üzerinde bir blokaj yuvasının boşalmasıyla birlikte kilitlenmeyi temin eden bir tetikteme grubu ihtiva eder. Diğer yandan tertibat kapının aglma yönü ve kapı üzerinde kilidin montaj tarafından bağımsız olmak üzere tek tipli mandal ve tetikteme mekanizmaları ihtiva eder.