Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Gizli kilitli, modüler yönlendirme sistemi. (Kapılık, Enformasyon, Askılı, Ayaklı) TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/12/2015
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2005/04757
Buluş Başlığı Gizli kilitli, modüler yönlendirme sistemi. (Kapılık, Enformasyon, Askılı, Ayaklı)
Başvuru Sahibi TURGUT AKDOĞAN
Buluş Sahibi TURGUT AKDOĞAN
IPC Sınıfı A47F 5/00
Buluş Özeti

Bina içi ve dışında yön bulunmasını sağlamak ve malzemenin kaybolmasını, çalınmasını engellemek amacı ile kullanılan, Gizli Kilitli, yönlendirme sisteminde, alüminyum zeminin (5) kenarları bükümlüdür ve bükümlü kenarlar üzerinde delikler bulunmaktadır. Bu delikler plastik gövdenin (4) yan taraflarında bulunan esneyebilen tırnaklara oturtulur. Plastik gövdenin (4) alt tarafında bulunan yine esneyerek sıkışabilen tırnaklar, alüminyum montaj rayının (6) üzerindeki deliklere esneyip sıkışarak oturtulur. Montaj rayının (6) arka tarafında, hemen deliklerin üzerine gelen kanallar (6) mevcuttur ve bu kanallara girmek üzere alüminyum bir ray (7)bulunmaktadır. Alüminyum ray (7) kanala (6) sokulduğu zaman, kanalın (6) içine giren ray (7) plastik gövde (4) üzerindeki tırnaklar sıkıştırır ve esnemeleri engellenir ve alüminyum ray (7) kanalın içinde olduğu sürece plastik gövdenin (4) arkasındaki tırnaklar hareket edemez ve montaj rayının (6) içindeki deliklerden çıkması mümkün olmaz. Kanalın (6) alt ve üst taraflarını kapatarak, montaj rayının (6) kenarlarındaki raylara oturan plastik kapaklar (2) bulunmaktadır. Bu kapaklardan bir tanesinin üst tarafında kanal genişliğinde bir yol (1) vardır ve bu yoldan alüminyum ray (7) geçmektedir Alüminyum rayın bir tarafında (1) küçük bir kanca (3) bulunmaktadır.Montaj rayının (6) yüzeye montajı, ray üzerindeki deliklerden (6) yüzeye vidalanarak yapılır.