Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Otomatik olarak yeniden mürekkeplenen damga TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/12/2015
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2005/04837
Buluş Başlığı Otomatik olarak yeniden mürekkeplenen damga
Başvuru Sahibi SHINY SHIH
Buluş Sahibi SHINY SHIH
IPC Sınıfı B41K 1/42
Buluş Özeti

Otomatik olarak yeniden mürekkeplenebilen damga, bir damga tabanına, bir mürekkep İstampasına, hanzeye, ve karater ünitesini aşağıya itmeden takılabilen bir alt kapağa sahiptir. Damga tabanı bir dip kısma, altta bir açıklığa ve altta bulunan bir çıkıntıya sahiptir. İstampa, damga tabanında kaydırılabilir bir şekilde takılıdır. Karakter ünitesi dondürülebilir şekilde mürekkep İstampasının altında takılı olup damga tabanına doğru ilerlediğinde İstampaya dayanır. Hazne ise yönlendirici bir elemana sahiptir ve bu damga tabanının üzerinde kaydırılabilir bir şekilde takılıdır. Alt kısım, çıkıntıyı damga tabanı üzerinde tutmak ve alt kapağı güvenli bir şekilde yerinde tutmak üzere iki mandala sahiptir.