Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Süt güğümü kapak yıkama sistemi. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/12/2015
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2005/04848
Buluş Başlığı Süt güğümü kapak yıkama sistemi.
Başvuru Sahibi YÖRSAN GIDA MAMULLERİ SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi İZZETTİN YÖRÜK
IPC Sınıfı A01J 7/00
Buluş Özeti

Buluş süt güğümü lastik kapaklarını hijyenik ve etkin bir biçimde temizlenmesini sağlayan bir sistemdir. Süt güğümü lastik kapaklarını temizlemek üzere temizlik tankı (1) içeren bir tertibat oluşturulmuştur. Bahsedilen temizlik tankına (1) ısı taşımak üzere genişletilmiş yüzey alanına sahip yekpare kanal formunda ısı iletim vasıtası (2), bahsedilen temizlik tankı iç ısı kontrolünü sağlamak üzere vana elemanı (3) bulunmaktadır. Tertibatta yük taşımak üzere bahsedilen temizlik tankına (l) yöneltilmiş taşıma elemanı (4) vardır.Bu taşıma sistemi en az bir taşıma elemanı (4) ile tahrik elemanı (5) arasındaki bağlantıyı sağlamak üzere en az bir bağlantı elemanı (6), en az bir taşıma elemanının (4) hareket ve ulaşımını sağlamak üzere en az bir tahrik elemanı (5), en az bir taşıma elemanının(4) hareket kontrolünü sağlamak üzere tahrik elemanıyla(5) irtibatlı en az bir kontrol vasıtası (6.1) içermektedir.