Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Santrifüj nemlendirici TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/12/2015
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2005/04988
Buluş Başlığı Santrifüj nemlendirici
Başvuru Sahibi OLGUN SÖNMEZ
Buluş Sahibi OLGUN SÖNMEZ
IPC Sınıfı B04B 9/06
Buluş Özeti

Buluş;klima uygulamalarında havanın nemlendirilmesi için kullanılan teçhizatlarla ilgili olup özelliği;istenen miktardaki ve özellikteki su besleme ağzı (1) ile santrifüj rotora (5) eksenel olarak gelip, santrifüj rotor tarafından 90 derece döndürülerek radyal yön verilmektedir. manometrik yükseklik kazandırılıp homojen olarak disklere verilmektedir. Rotorla aynı hızda dönen ön disk (3) ve arka disk (4) üzerinde su bir film tabakası oluşmakta ve yüksek dönme hızı sayesinde disklerin ucundan dışarı doğru fırlarken pulverizasyon (spreyleme) ile incelmektedir.inceltilmiş ve kinetik enerji kazanmış su zerrecikleri cepeceyre oluşturulmuş sabit parçalıyıcı çarklara (2) çarparak daha da atomize hale gelip, kolayca havaya katılıp istenen oranda nemlendirilmiş hava temin edilmektedir.