Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Bitki yetiştirme aparatı. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/02/2014
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2005/05009
Buluş Başlığı Bitki yetiştirme aparatı.
Başvuru Sahibi ADEM KARA
Buluş Sahibi ADEM KARA
IPC Sınıfı A01G 9/02
Buluş Özeti

Buluş, yılın sadece belirli mevsimsel dönemlerinde çiçek açan lale, ters lale, kardelen, krokus, sümbül, zambak, iris, kardelen vb. soğanlı süs bitkilerinin, yılın istenilen herhangi bir döneminde iç ve/veya dış mekanlarda yetiştirilebilmesi için geliştirilen bir bitki yetiştirme aparatı (1) ile ilgilidir. Bahsedilen bitki yetiştirme aparatı (1) kolay açılabilen bir üst kapak (5), orta kısmında bir delik (2.1) bulunan bir alt taban (2), bir plastik su tutucu kapak (3), su tutma keçesi (4) ve silindirik bir gövdeden (6) oluşmaktadır. Bahsedilen gövdenin (6) ortasında, iç kısmına toprak ve/veya gübre ve/veya organik ve/veya inorganik toprak kondisyonlayıcı materyaller (8) ve bitki soğanı (9) yerleştirilmiş bir bitki yetiştirme bölümü (7) bulunmaktadır.