Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Örgü makinesi destek aparatı. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/12/2015
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2005/05060
Buluş Başlığı Örgü makinesi destek aparatı.
Başvuru Sahibi MlNG-HONG TSAl
Buluş Sahibi MlNG-HONG TSAl
IPC Sınıfı D04B 15/00
Buluş Özeti

Bir örgü makinesi için bir yağ haznesi içersindeki destek mili; destek milinin her iki ucuna zincirler arcılı ile dizildikleri sıra ile bağlanmış 2 kısa mil; kısa miller ile dizildikleri sıra ile hizalanmış 2 eksantrik hareket eden silindir; donanım içindeki 2 yatak; her bir silindir ile karşı gelen bir yatağı birbirine bağlayan bir bağlantı;ve her bir kısa mil üzerindeki bir çift taşıma yatağı ve ağırlıktan oluşan bir destek aparatı sağlamaktadır.Bir örme işlemi sırasında, destek milinin sürekli dönüş hareketine karşılık olarak,destek milinin her iki tarafındaki silindirler ileri geri hareket etmektedir.Bu durum güvenilirdir.Aynca, destek mili ile ilintili l veya daha fazla silindir ve-veya herhangi başka bir parça arızalandığında veya bakım yapılması gerektiğinde bir tamir personelinin arızalı parçayı basitçe sökmesi yeterlidir.