Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Isı yalıtım levhaları ve dekoratif profillere akrilik emülsiyon esaslı elastiki kaplama yapılması TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/02/2014
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2005/05262
Buluş Başlığı Isı yalıtım levhaları ve dekoratif profillere akrilik emülsiyon esaslı elastiki kaplama yapılması
Başvuru Sahibi 3B CEPHE FORM İNŞAAT YAPI MALZEMELERİ İMALAT TAAHHÜT SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
Buluş Sahibi SEROL AYHAN
IPC Sınıfı B32B 3/00;E04B 1/74
Buluş Özeti

Hazır Akrilik emülsiyon esaslı elastiki kaplamalı, dekoratif ısı yalıtımı levhası ve profillerinin kaplama yapılması. Binaların iç/dış cephelerinde ve tavanlarında kullanılmak üzere; Isı yalıtımı levhaları ve dekoratif profilleri ile elastik esaslı kaplamanın birlikte yapılması. Mevcut imalatı kaplamasız olarak gerçekleştirilen; Isı yalıtımı levhaları (xps, eps, poliüretan, taş yünü vb.) üzerine çimento bazlı kaplama ve dekoratif son kat kaplamalarının, ısı yalıtım levhaları bina cephesine montajı yapıldıktan sonra, işçilik uygulaması ve el aletleri ile sıva olarak yapılması işinin; Fabrikasyon üretim yapılarak, elastik, su itici modifiyeli, kendinden renkli, anti bakteriyel, donatılı ve/veya donatısız olarak hazırlanan kaplamanın, fabrikasyon olarak; Isı yalıtımı levhaları ve dekoratif profilleri ile birleşik hale getirilmesi.