Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Hazır kaplamalı ısı yalıtım levhaları yapılması. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/02/2014
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2005/05384
Buluş Başlığı Hazır kaplamalı ısı yalıtım levhaları yapılması.
Başvuru Sahibi 3B CEPHE FORM İNŞ. YAPI MAL. İM. TAAH. SAN. VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
Buluş Sahibi SEROL AYHAN
IPC Sınıfı E04B 1/74;E04B 2/02
Buluş Özeti

Binaların iç/dış cepheleri ile tavanlarında kullanılmak üzere ; Xps ve Eps den mamul ısı yalıtımı levhalar üzerine çimento - akrilik emülsiyon esaslı kaplama yapılması ile elde edilmesi.Mevcut imalatı kaplamasız olarak gerçekleştirilen ; Isı yalıtımı levhaları (Xps ve Eps ) üzerine ; Çimento bazlı kaplama ve dekoratif son kat kaplamalarının , bina cephesinde montaj yapıldıktan sonra , işçilik uygulaması ve el aletleri ile sıva olarak yapılması işinin , fabrikasyon üretim yapılarak gerçekleştirilmesi. Ekstrüde Polistren köpükten mamul ısı yalıtımı levhalarının üzerine ; basınçlı hava ile çimento - akrilik emülsiyon esaslı, elastik, su itici modifiyeli, kendinden renkli , anti bakteriyel olarak hazırlanan kaplamanın atılması ile elde edilir . Hazır kaplamaya donatı (poliproplen lif ve donatı filesi) taşıyıcı olarak kullanılır.