Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Kabarcık fincanı düzeneği TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/01/2016
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2006/00071
Buluş Başlığı Kabarcık fincanı düzeneği
Başvuru Sahibi BLASCH PRECISION CERAMICS, INC.;THE BABCOCK WILCOX COMPANY
Buluş Sahibi GARY L. ANDERSON;JEFFREY J. HAHN;DAVID J. WALKER;MIKHAIL MARYAMCHIK;GARY L. ANDERSON;JEFFREY J. HAHN;DAVID J. WALKER;MIKHAIL MARYAMCHIK
IPC Sınıfı B01J 19/00
Buluş Özeti

Akışkan yatak kazanlarında,fırınlarında yada reaktörlerinde kullanılması için bir kabarcık fincanı düzeneği, bir kabarcık fincanına, bir gövdeye ve en azından bir pime sahiptir Gövdelerden birisi kabarcık fincanına sabitlenmektedir. Kabarcık fincanında genelde tanecikli malzemeden oluşan yatağın içerisine akışkanlık sağlayan malzemeyi taşımak için çıkış delikleri bulunmaktadır. Kabarcık fincanının ayrıca içine bir pimin sabitlenebıleceğı bir ekleme deliği bulunmaktadır. Kabarcık fincanı içerisine bir pim sokulduğunda bu pim gövdede bulunan bu oyuğu yada girintiyi birbirine kenetlemektedir ve böylece kabarcık ve gövde birleşiminin birbirlerinden ayrılmasını önlemektedir. Kabarcık fincanı ve gövde arasında sıvı sızdırmayan bir bağlantıyı oluşturmak için bir elastiki conta temin edilebilir.