Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Genişbant erişim için veri sayacı TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/02/2014
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2006/00347
Buluş Başlığı Genişbant erişim için veri sayacı
Başvuru Sahibi AIRTIES KABLOSUZ İLETİŞİM SANAYİ VE DIŞ TiCARET A. Ş.
Buluş Sahibi METİN İSMAİL TAŞKIN;MURAT KÜÇÜK
IPC Sınıfı H04L 12/24;H04L 12/26
Buluş Özeti

Bu buluş, genişbant erişimi sağlanan noktadan geçen veri miktarını sayarak kaydeden, kaydedilen bilgileri kullanıcıya gösteren bir veri sayacı ve bu sayaca ait bilgisayar yazılımları ile ilgilidir. Bu buluşla geliştirilen genişbant erişim için veri sayacı ana elemanlar olarak ADSL, işlemci, eternet, görüntü birimi, veri saklayıcı birim ve RAM bellekten oluşması, birisi cihaz üzerinde, diğeri ise cihaza ve Internet e bağlı bilgisayarların üzerinde olmak üzere 2 yazılım içermesi, cihazın üzerindeki yazılımın veri transfer miktarlarını periyodik olarak sayıp kayıt etmesi ve gerekirse kendi üzerindeki görüntü birimi üzerinde görüntülemesi, bilgisayarlardaki yazılımın ise cihazda periyodik olarak kayıt edilmiş verileri okuyup görüntülemesi ile karakterize edilmektedir.