Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Genleştirilmiş polystrenden tünel kalıp sistemli duvar bloğu. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/02/2014
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2006/00483
Buluş Başlığı Genleştirilmiş polystrenden tünel kalıp sistemli duvar bloğu.
Başvuru Sahibi ORCAEKOENERJİ YAPI SANAYİ VE TURİZM A.Ş.
Buluş Sahibi MAHMUT NEDİM METOZADE
IPC Sınıfı E04B 2/86
Buluş Özeti

Buluş, tünel kalıp sistemle, dikdörtgen veya kare formlu bilgisayarlı tel kesme tezgahlarında kesilmesi yöntemiyle üretilen iki adet polystren bloğun, her iki bloka belli aralıklarla üst üste yatay olarak paralel gelen çelikler ile bu çeliklere ve polystren bloklara belli aralıklarla dik olarak gelen çelik çubukların, bu bloklar üzerinde bulunan aynı hizadaki çelik lamalarla birleşmesi ve daha sonra birbirine paralel olan bu iki polystren blok içine beton dökülmesi suretiyle oluşturulan, birbirine geçme özelliği ile bina inşaa etmeye yarayan duvar bloğudur.