Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Temizlik kağıtlarının ince desen verilerek yapıştırılma tekniği TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/02/2014
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2006/00865
Buluş Başlığı Temizlik kağıtlarının ince desen verilerek yapıştırılma tekniği
Başvuru Sahibi LEOPAR MEKATRONİK YEDEK PARÇA KALIP MAKİNA SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
Buluş Sahibi MUTLU KARAVELİOĞLU
IPC Sınıfı B31F 1/07
Buluş Özeti

Buluş, kabartma (gofraj, emboss) veya normal desenli çok katlı (ply) materyallerin birbirine tutkalla tutturulduğu, iki katlı (1,2) kâğıt havlu, tuvalet kâğıdı gibi temizlik kâğıtlarının üretim metodu ile ilgili olup, birinci katın (1) çelik merdane şekillendirilmesi,şekillendirilmiş birinci katın (1) kabartma yüzeylerinin tutkallı bir merdane ile tutkallanması, ikinci kat (2) ile birinci katın (1) birbirine tutturulması, her iki katın (1,2) birinci kattaki (1) tutkalla birbirine tutturulması aşamalarını içeren temizlik kâğıdı üretim metodu ve bu metoda uygun teknikte çok katlı kâğıt havlu, tuvalet kâğıdı gibi temizlik kâğıtlarının üretim makinasıdır.