Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Gübre kurutma ve kurutulan gübrenin yakılması ile ısı elde edilmesi sistemi TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/02/2014
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2006/01086
Buluş Başlığı Gübre kurutma ve kurutulan gübrenin yakılması ile ısı elde edilmesi sistemi
Başvuru Sahibi TERMODİNAMİK MAKİNE SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi HÜSNÜ MUSTAFA ALTINOK
IPC Sınıfı F26B 23/02;F26B 9/06
Buluş Özeti

Mevcut buluş; kanatlı hayvan gübresinin özellikle tavuk gübresinin ısıtıcı olarak su ve sıcak havanın kullanılarak kurutulması ve kurutulan bu gübrenin yakılarak ısıya dönüştürülmesi ile ilgilidir. Sistem, yakıt olarak kullanılan gübrenin, dış yüzeyinde bunker su cidarı(11) bulunan ve sistemde üretilen sıcak havanın bir kısmının kurutucu olarak içine verildiği bir bunker (1), bunkerde (1) kurutulan gübrenin içindeki cehennemlik (21) içinde bulunan ocakta (20), dışarıdan ocak fanı (4) vasıtasıyla üflenen hava ile birlikte yakıldığı ve bu yanma işlemi ile cehennemlik (21) üst yüzeyi ile cehennemliğin (21) üzerinde bulunan duman boruları (22) arasında kalan boşluktaki (25) havanın ısıtıldığı ve ısıtılan bu havanın üfleme fanı (3) vasıtasıyla tahliye edildiği bir kazan (2) ile karakterize edilmektedir.