Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
By-pass vidasız gaz ayarlı musluk. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/02/2014
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2006/01135
Buluş Başlığı By-pass vidasız gaz ayarlı musluk.
Başvuru Sahibi TURAŞ GAZ ARMATÜRLERİ A Ş.
Buluş Sahibi İSA GÜN;MEHMET DEMİREZEN;GÖKHAN TURHAN
IPC Sınıfı A47J 37/06;F16K 11/083;F16K 5/02;F24C 3/00
Buluş Özeti

Bu buluş alevle çalışan gaz ocakları ve fırınları için tasarlanmıştır. Bu musluk, geleneksel termostatik musluk yerine kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır. Geleneksel termostatik muslukların kullanım amacı; fırın içerisinde üst tarafta bulunan ızgara (grill) (alt kısımda da olabilir) ve fırın (oven) kısımlarının yanışını sağlamaktır. Geleneksel termostatik musluktan farklı olarak istenilen gaz geçişi pilot delikleri vasıtası ile ayarlanabilir. Termostadlı musluklarda bypass kullanım amacı pilot alevi içindir. Bu gaz ayarlaması günümüz musluklarında by-pass vidaları ile sağlanırken bu muslukta by-pass vidası olmadan gaz geçişi ayarlanabilmektedir. Bu musluk aynı zamanda standart olarak kullanılan by-pass ayar vidalı musluklardan daha fazla açı ile dönebilir. Bu musluğun tasarlanma amacı; fırının ızgara ve fırın kısımlarının gaz yanış kontrolü sağlanarak, ısısal değerlerin elde edilmesini sağlamaktır.