Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Üzerine saten kurdele dokunmuş kumaş balini TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/03/2016
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2006/01162
Buluş Başlığı Üzerine saten kurdele dokunmuş kumaş balini
Başvuru Sahibi ORHAN KOÇBAY
Buluş Sahibi ORHAN KOÇBAY
IPC Sınıfı D03D 15/00
Buluş Özeti

Sunulan buluş, gelinlik, sutyen, perde, şapka, çanta ve abiye kıyafetler gibi malzemelerin düzgün durmasını ve formunu koruması amacıyla, bu malzemelerin yapıldıkları kumaşların içerisine yerleştirilen balinlerin üzerine saten kurdele dokunması ile ilgilidir. Sunulan buluşta alt kısımda polyester iplikle dokunmuş bir kumaş balini üst kısmında ise saten bir kurdele bulunmaktadır. Buluş konusu kumaş balini, bu iki ürünün birlikte dokunması ile elde edilmektedir. Kumaş balinde iki adet atkı ipliği ve bir adet çözgü ipliği alt ve üst olarak kullanılmaktadır. Atlı ipliklerinin her ikisi de polyester iplikten yapılırken, çözgü iplikleri üst bölümde polyester iplik alt bölümde ise polyester iplikle birlikte misina da kullanılmaktadır.