Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Dekoratif çit profili TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/04/2016
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2006/01559
Buluş Başlığı Dekoratif çit profili
Başvuru Sahibi ERDOĞAN SÜRÜCÜ;MEHDİ FERHANETTİN MERTLER
Buluş Sahibi ERDOĞAN SÜRÜCÜ;MEHDİ FERHANETTİN MERTLER;ERDOĞAN SÜRÜCÜ;MEHDİ FERHANETTİN MERTLER
IPC Sınıfı E06B 1/00
Buluş Özeti

Bu buluş, bahçe ve parkların çevrelerine, havuz kenarlarına veya dekoratif amaçlı özel bölmeler oluşturmak üzere uygulanan dekoratif bir çit profiline ilişkindir. Buluş konusu dekoratif çit profili; köşelerinden kaynak vasıtasıyla birbirilerine tutturulmuş dört adet demir çubuğun oluşturduğu dikdörtgen biçimindeki bir çerçevenin (6) içine, zig zağ biçiminde bükülmüş birçok telin (4) birbiri içine geçerek oluşturduğu örgünün (5) yerleştirilmesi ile elde profilleri, çinko kaplı olup; bu kaplamanın üzerine uygulanacağı mekânın renginde PVC bazlı bir hammadde (2) sim şeklinde uygulanarak, hem paslanmaz ve uzun ömürlü bir ürün elde edilirken; estetik açıdan da dekoratif olması sağlanmaktadır. Ayrıca, ihtiyaca eşitli boyutlarda dikdörtgensel biçimli levhalar şeklinde kullanıma sunulduğundan, kısa sürede ve pratik bir biçimde istenilen mekana uygulanmaktadır.