Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Çalınmaya karşı önlemler içeren bir elektronik cihaz ve sistem TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/02/2014
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2006/01568
Buluş Başlığı Çalınmaya karşı önlemler içeren bir elektronik cihaz ve sistem
Başvuru Sahibi AHMET YETKiN;AYHAN YILDIZ
Buluş Sahibi AHMET YETKiN;AYHAN YILDIZ;AHMET YETKiN;AYHAN YILDIZ
IPC Sınıfı G08B 13/00;H04L 9/32;H04M 1/727
Buluş Özeti

Hırsızlığa karşı bir güvenlik sistemine sahip bir elektronik cihaz olup, özelliği içerdiği mikroişlemci biriminin hafızasında, sadece kendisine ait özel bir cihaz şifresinin tanımlı olması, çalışması için olmazsa olmaz en az bir adet parçasının bahsedilen özel cihaz şifresinin kaydedildiği bir hafıza birimi içermesi, içerdiği bahsedilen mikroişlemci biriminin önceden belirlenmiş bir sıklıkta bahsedilen parçadan cihaz şifresini sorgulaması, aldığı şifreyi kendi hafızasında tanımlanan şifreyle karşılaştırması ve şifreler tutmuyorsa ilgili parçayı devre dışı bırakması ile karakterize edilmektedir. Buluş ayrıca bu cihazı içeren bir sistem ve bu işlevleri gerçekleyen bir metotla da ilgilidir.