Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Çok seçenekli imal edilebilen soğutucu kapağı. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/04/2016
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2006/01650
Buluş Başlığı Çok seçenekli imal edilebilen soğutucu kapağı.
Başvuru Sahibi UĞUR SOĞUTMA MAKİNALARI SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi ADEM TAŞABAT;YAŞAR KÖSEM
IPC Sınıfı F25D 23/00
Buluş Özeti

Buluş, soğutucu dolaplarda kullanılan, en az bir soğutucu dolabı gövdesi (1), ve bahsedilen dolap gövdesi (1) üzerinde açılıp kapanabilen bir kapı/kapağa sahip, bahsedilen kapı/kapağın daha hafif olması, kolay şekillendirilebilmesi, izolasyon özelliğinin yüksek olması ve kolay imal edilebilmesini sağlamak üzere; kapak veya camlı kapı kenarı formu oluşturan, bahsedilen dolap gövdesine (1) temas eden; pres, ısı, vakumla kolay şekil verilebilen, esnek yapılı polimer, polipropilen, polisitiren malzeme türevlerinden, tercihen termoform malzemeden en az bir iç kapak (2), en az bir dış kapak (3) ve bahsedilen iç kapak (2) ve dış kapağı (3) birbirine irtibatlandıran en az bir sabitleme parçası (4) içen soğutucu kapı/kapağıdır.