Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Soğutucu dolaplara reklam amaçlı baskı uygulama tekniği TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/04/2016
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2006/01651
Buluş Başlığı Soğutucu dolaplara reklam amaçlı baskı uygulama tekniği
Başvuru Sahibi UĞUR SOĞUTMA MAKİNALARI SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi ADEM TAŞABAT;YAŞAR KÖSEM
IPC Sınıfı F25D 23/00
Buluş Özeti

Buluş, alışveriş mekânlarında ürünlerin soğuk tutulması için kullanılan, soğutulacak ürünlerin yerleştirildiği, içerisinde soğutucu tertibatın bulunduğu bir soğutucu gövdesi (5), bahsedilen gövdenin (5) kenarlarını kaplayarak kapatan, reklâm/promosyon amacıyla şekillendirilen veya etiketlenen kenar kaplamalarına (1) sahip, bahsedilen kenar saclarının (1) reklâm/promosyon değişimlerinde deforme olmasını engellemek, zamanla yıpranmasını önlemek ve dışarıdan gelen darbelere karşı korumak üzere; bahsedilen kenar saca (1) irtibatlanan, üzerine uygulanacak etiket veya kalıp geometrisine göre şekil verilen, pres, ısı, vakumla kolay şekillendirilebilen, esnek yapılı polimer, polipropilen, polisitiren malzeme türevlerinden, tercihen termoform malzemeden en az bir plaka (2) içeren dikey ve yatay soğutucuların dış yüzey kaplamasıdır.