Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Yüksek fırın için kullanılan ısı eşanjörlü kuru tip toz tutucu. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/04/2015
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2006/02139
Buluş Başlığı Yüksek fırın için kullanılan ısı eşanjörlü kuru tip toz tutucu.
Başvuru Sahibi SHANDONG PROVINCE METALLURGICAL ENGINEERING CO., LTD.
Buluş Sahibi GANG QIAN;XINMIN WEI;DONGSHENG HUANG;CHAOSHENG YAO;ZHONGQUAN LIU;ZHONGDE YI
IPC Sınıfı B01D 46/00;B01D 50/00;B01D 53/74;C10K 1/02;F23G 7/06
Buluş Özeti

Bir yüksek fırın için kullanılan bir ısı eşanjörlü kuru tip toz tutucu, kaba toz temizleme aparatı [1], ısı eşanjörü [2], ince toz temizleme aparatı [3], valflar ve boru hatları içerir. Yüksek fırının veya kazan sisteminin sıcak blast sobasına bağlanan boru hattı [4] ile donatılır, bu boru hattı ısıyı sıcak havadan veya baca gazından yüksek sıcaklıkta çıkarılacak toz ile havaya transfer ederek çiylenmeyi önleyebilir. Isı eşanjörü üretme gerekliliklerini azaltmak için havanın karıştırılmasına yönelik valf [5], boru hattı [4] üzerinde düzenlenir ve böylelikle oda sıcaklığında bir parça hava ilave edilerek ısı eşanjörü içindeki maksimum sıcaklığın çok yüksek olması önlenir.