Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Dolap ve duş kabinleri için geliştirilmiş taşıyıcı elemanlar ile oluşturulan sürgülü sistem. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 23/05/2016
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2006/02203
Buluş Başlığı Dolap ve duş kabinleri için geliştirilmiş taşıyıcı elemanlar ile oluşturulan sürgülü sistem.
Başvuru Sahibi PANEL MİMARİ ÜRÜNLER LTD. ŞTİ.
Buluş Sahibi ERGİN SAYDAM
IPC Sınıfı A47K 3/00
Buluş Özeti

Sürgülü duş kabinleri veya sürgülü dolaplar gibi sistemlerde düşey, yatay ve derinlemesine yönlerdeki düzensizlikleri tolere etmek üzere oynar başlıklı rulmanları taşıyan üst ve alt taşıyıcı elemanlara sahip bir sürgülü kapak tarif edilmiş olup burada söz konusu sürgülü kapağın özelliği; adı geçen üst taşıyıcı elemanın (10) sürgülü kapağın yatay hareketi esnasında düşey düzensizlikleri tolere etmek üzere bir yay mekanizmasını (16) ihtiva etmesi, adı geçen alt taşıtıcı elemanın (20), rulmanlara (24) ait yüksekliği ayarlamak ve böylece sürgülü kapak sisteminin yatay hareketi esnasındaki düşey düzensizlikleri tolere edebilmek üzere bir ayarlanabilir yivli mekanizmayı ihtiva etmesi, ve bunlara bağlı olarak adı geçen taşıyıcı elemanların (10, 20), sürgülü kapak sisteminin yataydaki hareketi esnasında üst ve alt ray hatları arasındaki mesafenin söz konusu ray hatları boyunca farklılaşmasından doğan düzensizlikleri karşılıklı olarak tolere edebilecek nitelikte olmasıdır.