Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Fistulektomi seti TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/02/2014
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2006/02209
Buluş Başlığı Fistulektomi seti
Başvuru Sahibi İHSAN TAŞÇI
Buluş Sahibi İHSAN TAŞÇI
IPC Sınıfı A61B 17/32
Buluş Özeti

Öncelikle anal fıstül olmak üzere her türden fıstüllerin tedavisinde kullanılmak amacı ile geliştirilen kombine bir sistemdir. Fistülektomi seti; fistül traktını belirlemeyi sağlayan titreşimli kılavuz, üç boyutta tam kontrollü olarak hareket eden, kendi sisteminin bir parçası olan elektromotordan aldığı eksenel dönme hareketi, küresel veya borusal şaft yardımı ile, merkezi bir kılavuz üzerinde taşıyarak uçtaki kesici ağıza aktaran fîstülektom ve sabitleyici birimlerden oluşan bir sistemdir. Kesici ağzı ile fistül traktı, içinde uygun kalınlıkta ölü doku, mukoza ve fibrozisleri keserek canlı dokunun ortaya çıkmasını sağlar. Sosyal ve medikal açıdan önemli bir problem olan, başta anal fistüller olmak üzere her türlü fistüllerin tedavisinde çok önemli bir aşama kaydederek ileri derecede fayda sağlayacağına inanmaktayız. İşgücü kaybını önleyecek, hastanede kalma süresini kısaltacak, maliyeti düşürecek ve hastanın şikayetleri minimuma inecektir. En önemlisi anal inkontinansı önleyeceğinden çok önemli bir sorun ortadan kalkacaktır.