Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Zemin betonlarında çelik mala işlemi yapan roth tipi bıçak sistemi TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/02/2014
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2006/02319
Buluş Başlığı Zemin betonlarında çelik mala işlemi yapan roth tipi bıçak sistemi
Başvuru Sahibi OSKAR MAKİNA İNŞAAT SANAYİ VE DIŞ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
Buluş Sahibi AYDIN ÇÖMERT
IPC Sınıfı B28B 11/18;E04G 21/10
Buluş Özeti

Buluşumuz zemin betonlarında; betonun çelik mala işlemini roth tipi yeni bıçaklarla yapan sistemdir Günümüzde çelik mala işlemi için kullanılan standart bıçaklar kullanım ömürleri bittiği zaman üzerinde bulunan bıçak karesi ile birlikte atılmak zorundadır.Buluşumuz olan roth tipi bıçak sistemi; standart bıçaklarda bulunan bıçak karesinin değerlendirilmesini sağlayan ve her iki bıçak tipinin de kullanılmasına izin veren bir sistemdir. Sistemimiz sayesinde bıçakların basma yüzeyinin artırılması ile zemine temas eden bıçak yüzeyinin artırılarak yüzey bitirme işinin daha kısa sürede ve kaliteli olarak yapılması sağlanmaktadır.