Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Belirli saatlerde alınması gereken ilaçların saatinde alınması için uyarı sistemi. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 23/05/2016
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2006/02500
Buluş Başlığı Belirli saatlerde alınması gereken ilaçların saatinde alınması için uyarı sistemi.
Başvuru Sahibi KAZIM KIRAN
Buluş Sahibi KAZIM KIRAN
IPC Sınıfı G04B 47/00
Buluş Özeti

Bu buluş, etkili olması için, belirli saat aralıklarında, düzenli olarak alınması gereken ilaçlarda; ilaç şişesinin (10) kapak (2) kısmında yer alan, ilaç şişesinin (10) kapağının (2) ilk açıldığı anda işlemeye başlayan bir düzenek sayesinde, ilacın alınması gereken saatlerde sesli ve ışıklı uyan ile kullanıcıya alması gereken ilacın alınma saati geldiğini hatırlatan bir uyan sisteme ilişkindir. Bu uyan sistemi kullanıldığı her ilaç şişesinin (10) içindeki ilacın niteliğine ve şişe içine konulan ilaç adedine göre, ilacın kullanılması gereken zamanlarda sesli ve ışıklı uyan sağlayacak şekilde önceden ayarlanabilecek niteliktedir. Görme ve işitme engelli hastalar için de yararlı olabilmesi için aynı anda hem ses hem de ışık ile uyan sağlamaktadır.